Vyzkoušejte nový on-line kurz "S asistenty k lepší škole"

05.03.2021

Vzdělávací program Varianty spustil interaktivní online kurz, určený asistentům a asistentkám pedagoga a vyučujícím, kteří pracují s žáky s potřebou podpory z důvodu sociálního znevýhodnění. Otevřený je všem, kteří se o pedagogické práci s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí chtějí dozvědět víc. 

Studium kurzu trvá šest hodin a účastníci si po dokončení kurzu a závěrečného testu mohou stáhnout certifikát o absolvování kurzu. Vše je zdarma.

Na příběhu žáka 1. stupně základní školy se asistenti pedagoga, učitelé, ale i další zájemci o tuto problematiku srozumitelnou a dobře uchopitelnou formou dozvědí, co obnáší sociální znevýhodnění a jakým způsobem může dítě limitovat v dosažení školní úspěšnosti. 

Kurz je přehledně rozdělen do několika kapitol, v nichž se střídají pasáže ze života chlapce a jeho rodiny, teoretické informace i praktické tipy k podpoře žáků. 

Během následujících měsíců do kurzu přibydou dvě další kazuistiky, jedna se zaměřením na práci asistenta pedagoga v období distanční výuky, druhá se bude věnovat podpoře žáka na střední škole.

Více o kurzu najdete na https://www.clovekvtisni.cz/jak-podporovat-deti-ohrozene-socialnim-vyloucenim-7379gp, do kurzu můžete vstoupit na https://kurz-asistenti.clovekvtisni.cz/#!/.