Asistent pedagoga k dítěti s 5. stupněm podpory

Vytvořeno: 24.06.2024
Dobrý den,
mám dotaz z pozice ředitelky mateřské školy, která marně shání asistenta pedagoga k těžce mentálně a fyzicky hendikepovanému pětiletému chlapci s přiznaným podpůrným opatřením 5. stupně.Každá zájemkyně/ zájemce o tuto pracovní pozici , když zjistí náročnost práce s imobilním , zaplenkovaným chlapcem, tak odmítne.Chlapec byl ve správním řízení přijat,Měl doporučení lékaře i SPC.Jak má ředitel postupovat, když do září žádného asistenta nesežene?Děkuji za informaci. Olivová

Odpověď:

Dobrý den, 

podle vyhlášky (č. 27/2016 Sb.) pokud škola do čtyř měsíců od vydání doporučení nezvládne naplnit podpůrné opatření (zde podpůrné opatření v podobě asistenta pedagoga), má se obrátit na školské poradenské zařízení (SPC), které doporučení vydalo, a řešit situaci v součinnosti s tímto poradenským zařízením. 

Určitě bych se ale na Vašem místě podíval, zda jste vyčerpali všechny možnosti, kde asistenta shánět - osvědčená je inzerce na místní pobočce Úřadu práce, na webových stránkách nabízejících práci (zdarma si můžete zadat inzerát i na našem webu), poptávku můžete šířit i mezi rodiči dětí. Pro jistotu pak také připomínám, že podle zákona (č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, § 22) můžete na danou pozici přijmout dočasně i pracovníka nekvalifikovaného, pokud se Vám o místo nikdo vhodný kvalifikovaný nehlásí. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola, o.p.s.  

«   zpět