Nárok na dovolenou při plynulém přechodu na jinou školu z důvodů stěhováhí do jiného města

Vytvořeno: 19.06.2024
Dobrý den.
Prosím o informaci, zda je nutné "krátit" dovolenou v případě, kdy se stěhuji do jiného města a chystám se tak plynule přejít ze stávající základní školy po uplynutí nynější smlouvy k datu 31.8.2024 do dalšího pracovního poměru při základní škole v jiném městě s pracovním poměrem od 1.9.2024.
Ve stávající ZŠ jsem od září 2021, nikdy nebyl s nárokem na dovolenou problém. Nemocenskou jsem téměř nečerpala. Neomluvenou absenci nemám. Vztahy fungují. Této situaci, kdy prý nemám nárok na dovolenou v prázdninových měsících, čelím prvně. Ani kolegové mi nedokázali vysvětlit, proč nárok na 8 týdnů dovolené podle vedení nemám. Odpracováno 31 týdnů, 35h týdně. V kalkulátoru vychází z celkových 280h 167h k čerpání a 114h ke "krácení" ..?
Našla jsem, že nově je možný převod mezi firmami, ale nevím jakým způsobem atp. Je mi divné, že nehledě na kontinuálnost několika navazujících smluv za sebou se se mnou ZŠ chce nebo "musí" takto rozloučit.
Prostě o nárok 114h přijdu, protože jsem si dovolila se odstěhovat během prázdnin? Zdá se mi to neetické vůči zaměstnanci nemorální.
Znamená to, že mi 114 hodin nebude proplaceno?
Děkuji za vysvětlení problematiky.

S pozdravem, N.H.

Odpověď:

Dobrý den, 

omlouvám se, asi nebudu umět na Váš dotaz přesně odpovědět, nevím totiž, proč by Vaše dovolená měla být krácena. Pokud máte aktuální nárok na 280 hodin dovolené, vychází to na (280 hodin děleno 40 hodinami týdně) na 7 týdnů volna. Máte-li pracovní smlouvu s ukončením k datu 31.8., vyčerpáte se oněch 7 týdnů dovolené během letních prázdnin, tedy ještě před ukončením Vaší smlouvy - není tedy žádný důvod ke krácení. Pokud byste chtěla ještě toto stanovisko ověřit, obraťte se na nějakou pracovně-právní poradnu. 

S přáním všeho dobrého, 

Zbyněk Němec

Nová škola, o,p.s.

    

«   zpět