Platové třídy pro AP

Vytvořeno: 08.03.2024
Dobrý den, je pravda že asistent pedagoga je rozdělen do platových tříd podle dosažené kvalifikace? Moje známá má maturitu a kurz a je zařazena do 7 platové třídy a pak znám naopak lidi se základním vzděláním a jsou i v 8 platové třídě jak to teda vlastně má správně bejt když na stránkách píšete že poradna rozhoduje o tom zda AP na nižší úrovni má mít 5 platovou třídu a vyšší úroveň 8 platová třída s pozdravem Malý.

Odpověď:

Dobrý den,

podle rozhodnutí poradny se řídí výše dotace, kterou škola od státu dostane na plat asistenta pedagoga – nicméně to, že škola dostane dotaci odpovídající 8. (nebo 5.) platové třídě, ještě neznamená, že asistent musí být zařazený v této platové třídě (vedení školy ho může zařadit klidně i třídu níž nebo naopak výš).

Obecně platí, že asistent pedagoga je zařazený (podle katalogu prací) v rozmezí od 4. do 9. platové třídy. O konkrétním zařazení rozhoduje ředitel školy, který by se při tom měl řídit výší dosažené kvalifikace asistenta a předpokládanou náročností jeho práce. Vzhledem k nepřesnostem a některým obecným formulacím v legislativě se ale může stát, že asistent s nižší úrovní formální kvalifikace může být zařazený ve vyšší platové třídě než asistent s vyšší úrovní formální kvalifikace.

S přáním všeho dobrého,

Zbyněk Němec

Nová škola, o.p.s.

«   zpět