Informace o vzdělání AP

Vytvořeno: 07.03.2024
Dobrý večer. Chtěla bych více informací ohledně AP v MŠ. Absolvovala jsem Kurz PSS a od r.2000 pracuji v soc. službách -DPS Ráby(PSS),PSS v DPS Dubina v Pardubicích a t.č. jako OA v Kosatci v Pardubicích. Ev., pokud by bylo potřeba nějaké vzdělání, tak jaké a kde?, ( bližší informace). Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,

požadavky na kvalifikaci asistenta pedagoga se řídí podle § 20 zákona o pedagogických pracovních, podle kterého jsou odlišeny dvě kvalifikační úrovně – na vyšší úrovni asistent pedagoga musí mít minimálně maturitu a pedagogické vzdělání k tomu (buď v pedagogickém oboru, nebo v kvalifikačním kurzu), na nižší úrovni stačí základní vzdělání a kvalifikační kurz.

Každopádně ale kurz pro pracovníky v sociálních službách pro získání kvalifikace asistenta pedagoga nestačí, budete si muset proto doplnit ještě vzdělání v kurzu pro asistenty pedagoga – na vyšší kvalifikační úrovni se tento kurz jmenuje „studium pedagogiky“ (ve variantě pro asistenty pedagoga), na nižší kvalifikační úrovni se kurz jmenuje „studium pro asistenty pedagoga, kteří vykonávají přímou pedagogickou činnost spočívající v pomocných výchovných pracích“.

S přáním všeho dobrého,

Zbyněk Němec

Nová škola, o.p.s.

«   zpět