Na kolik dovolená ma nárok asistent pedagoga na poloviční úvazek?
Vytvořeno: 14.03.2017
Dobrý den. Ráda bych se zeptala, na kolik dní dovolené mám nárok jako AP? Na kurzu nám říkali, že máme 25 dní. Tady jsem se dočetla, že jako pedagogický pracovník mám nárok na 40 dní( vzhledem k polovičnímu úvazku). Tak jak to tedy prosim je? Smlouvu mám na školní rok září 2016- srpen 2017. Další rok zde budu ve školce pokračovat. Děkuji za odpověď. Martina Fučíková.
Odpověď:
Dobrý den,
podle zákona o pedagogických pracovnících (č. 563/2004 Sb.) patří asistent pedagoga mezi pedagogické pracovníky a jako všichni ostatní pedagogičtí pracovníci i on má nárok na 8 týdnů (tedy 40 dnů) dovolené za jeden rok. Pokud máte poloviční úvazek, platí pro Vás totéž, tedy máte nárok na 40 dnů dovolené, jen je potřeba počítat s tím, že vzhledem k úvazku pro Vás platí, že 1 den dovolené = 4 hodiny volna.
Jiná situace by byla, kdybyste byla zaměstnaná jako školní asistent - to je totiž podle oficiálního výkladu ministerstva školství nepedagogický pracovník, a jako takový má školní asistent nárok jen na 25 dnů dovolené ročně.