Dnes < > April 2020
Sunday PO ÚT ST ČT SO
29
30
31
Apr 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
May 1
2
3
4
5
6
7
8
9

Poradna - zeptejte se

Tato sekce slouží jako platforma pro otázky týkající se problematiky asistentů pedagoga. Zadejte do formuláře svůj dotaz. Prosíme o stručnou a co nejjasnější formulaci. My se budeme snažit získat fundovanou odpověď. Proto prosíme mějte strpení, odpověď na váš dotaz se může objevit s drobným zdržením. Doufáme, že rychlost vynahradíme kvalitou. Pod formulářem se zobrazují poslední dva zodpovězené dotazy, další najdete v záložce Vaše dotazy (v levém menu).

Zeptejte se nás

Vaše otázky

Práce ve stavu nouze
Andrea
19.03. 2020
Příspěvků v diskuzi: 0
Otázka: Dobrý den, pracuji jako školní asistent přes šablony, nyní když je škola i školka zavřená jako prevence nákazy, musím chodit do práce a vykonávat nějakou činnost, ale ta v podstatě pro mne kromě úklidových prací a administrativní podpory pedagogů žádná není a raději bych vykonávala dobrovolnickou činnost, pomoc občanům, tam kde je potřeba. Chtěla bych se zeptat, zda na to mám právo, případně, kde zjistit víc informací. Předem děkuji
Odpověď: Dobrý den, současná situace je pro všechny nová a pro nikoho není snadné se v ní orientovat. Nicméně z hlediska obecných principů postupuje vedení Vaší školy správně - úkolem zaměstnavatele je dát zaměstnanci za úkol činnost odpovídající jeho náplni práce. A u školního asistenta podpora učitele náplni práce odpovídá. Maximálně, pokud byste chtěla podpořit efekt své práce, můžete se s vedením školy domluvit, jestli byste třeba nemohla občas zanést zadání domácí práce žákům, u kterých se dá předpokládat, že mají doma menší podporu od rodičů nebo že třeba nemají přístup na internet (a tudíž ani k zadání práce od učitelů) - taková činnost by také odpovídala náplni práce školního asistenta a dotyčným žákům by určitě pomohla.
Kde se může uplatnit Pedagog volného času s kvalifikačním kurzem na 40 hodin?
Patrick Malý
18.03. 2020
Příspěvků v diskuzi: 0
Otázka: Dobrý den , v současné době si dělám 40 hodinový kurz zaměřený na Pedagoga volného času pokud kurz úspěšně dokončím budu moc pracovat jako pedagog volného času který vykonává pouze dílčí pedagogickou činnost zajímalo by mě co si mám pod tímhle pojmem představit a kde takový člověk který má pouze výuční list se může uplatnit s pozdravem a přáním hezkého dne Patrick Malý
Odpověď: Dobrý den, lituji, ale to přesně nevím. Náš web je zaměřený na profese asistentů pedagoga a školních asistentů, o práci pedagogů volného času mám informací jen minimum. Předpokládám, že uplatnění by mělo být hlavně v DDM a podobných organizacích, ale s jistotou to nevím. Každopádně, na Vašem místě bych se tato upřesnění ptal organizátorů kurzu, který studujete - pokud poskytují kvalifikační vzdělání se zaměřením na nějakou profesi, měli by znát její možné uplatnění.

» další otázky

© Nová škola, o.p.s. 2013