Dnes < > May 2019
Sunday PO ÚT ST ČT SO
28
29
30
May 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jun 1
2
3
4
5
6
7
8

Poradna - zeptejte se

Tato sekce slouží jako platforma pro otázky týkající se problematiky asistentů pedagoga. Zadejte do formuláře svůj dotaz. Prosíme o stručnou a co nejjasnější formulaci. My se budeme snažit získat fundovanou odpověď. Proto prosíme mějte strpení, odpověď na váš dotaz se může objevit s drobným zdržením. Doufáme, že rychlost vynahradíme kvalitou. Pod formulářem se zobrazují poslední dva zodpovězené dotazy, další najdete v záložce Vaše dotazy (v levém menu).

Zeptejte se nás

Vaše otázky

Kdo shání pro dítě asistenta pedagoga?
Hana
01.05. 2019
Příspěvků v diskuzi: 0
Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat: pokud SPC doporučí podporu asistenta pedagoga do MŠ, kdo toho asistenta následně shání? MŠ, SPC? Nebo můžu udělat něco i já, jako rodič, tzn. dát inzerát apod.? Díky moc za odpověď, Hana.
Odpověď: Dobrý den, asistent pedagoga je zaměstnancem školy, primárně by to tedy měla být škola (ve Vašem případě MŠ), která vypíše inzerát na volné pracovní místo a začne vhodného kandidáta shánět. V okamžiku, kdy SPC asistenta doporučí, má škola dokonce povinnost (!) udělat maximum pro to, aby vhodného asistenta sehnala. Vy, z pozice rodiče žáka, můžete samozřejmě se sháněním vhodného kandidáta pomoci (například můžete zadat inzerát do burzy práce na náš web) - tato Vaše pomoc by ale měla probíhat s vědomím (a souhlasem) vedení školy.
Je to, že nemám maturitu, možným důvodem pro výpověď?
Simona Prouzová
26.04. 2019
Příspěvků v diskuzi: 0
Otázka: Dobrý den, od roku 2012 pracuji ve školském zařízení (nejdříve jako osobní asistent, dále jako AP), kde mi byla nejdříve nabídnuta možnost udělat si kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách pro osoby se zdravotním postižením (kde jsem se chtěla dozvědět více o diagnozách dětí).V roce 2014 jsem si udělala kvalifikační studium AP. Nemám maturitu. Nyní pracuji už 4 roky na ZŠ v pracovním poměru na dobu neurčitou. Už necelý školní rok jsem u chlapce s ADHD + dyslektik + dysgrafik ,který je v 5.třídě. Chlapec dostal poprvé na tento rok AP, kvůli poruše soustředění. Nyní mi, ale z ničeho nic pan ředitel dal výpověď z důvodu, že nemám dostačující kvalifikaci - maturitu). Chlapec je se mnou spokojený - rozumíme si. Dále říkal, že za nadbytečnost, ale v dalším rozhovoru mi řekl, že má už 2 nové zájemkyně s maturitou od září na pozici AP. A teď bych se ještě ráda zeptala, zda mě může pan ředitel nahradit AP s maturitou, který u nás pracuje a je v 9. třídě a tudíž nemá další dítě na další školní rok. Tato AP má pracovní smlouvu na dobu určitou (já na dobu neurčitou). Nevím, zda na to je zákon nebo to je na rozhodnutí pana ředitele, jak se sám rozmyslí a koho ke komu dá. Tato práce mě velmi naplňuje, vždy se snažím každému z pedagogů vyjít vstříc a pomoc. Nikdy jsem neměla žádný problém. Jen teď nevím, co dál a nechci se vzdát své vysněné práce. Svou výpověď jsem ještě neviděla, ale čekám, že si mě brzy zavolají na podepsání. Prosím Vás o rychlou zpětnou pomoc.Děkuji. S pozdravem a přáním hezkého dne Simona Prouzová
Odpověď: Dobrý den, toto (zda má jít o asistenta pedagoga na "vyšší" nebo "nižší" úrovni) určuje poradenské zařízení podle potřeb žáka, event. se zohledněním potřeb celé dané třídy. Když žák potřebuje spíše pomoc v oblasti sebeobsluhy nebo v oblasti chování, poradenské zařízení může doporučit asistenta pedagoga na úrovni "nižší", když žák potřebuje podpořit ve více náročných studijních úkolech, poradenské zařízení doporučí asistenta pedagoga na úrovni "vyšší". Vždy ale záleží na odborném posouzení potřeb žáka (třídy), které provede poradenské zařízení.

» další otázky

© Nová škola, o.p.s. 2013