Dnes < > May 2020
Sunday PO ÚT ST ČT SO
26
27
28
29
30
May 1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Jun 1
2
3
4
5
6

Poradna - zeptejte se

Tato sekce slouží jako platforma pro otázky týkající se problematiky asistentů pedagoga. Zadejte do formuláře svůj dotaz. Prosíme o stručnou a co nejjasnější formulaci. My se budeme snažit získat fundovanou odpověď. Proto prosíme mějte strpení, odpověď na váš dotaz se může objevit s drobným zdržením. Doufáme, že rychlost vynahradíme kvalitou. Pod formulářem se zobrazují poslední dva zodpovězené dotazy, další najdete v záložce Vaše dotazy (v levém menu).

Zeptejte se nás

Vaše otázky

Je možný získat jako AP plný úvazek v základní škole speciální?
Patrick Malý
09.05. 2020
Příspěvků v diskuzi: 0
Otázka: Dobrý den, je možnost získat plný úvazek v základní škole speciální nebo jde plný úvazek pouze ve školce a zda záleží jaké vzdělání má AP a podle toho určuje ředitel úvazek je to pravda ? Já jsem pouze na výchovné práce. s pozdravem Malý.
Odpověď: Dobrý den, financování pozice asistenta pedagoga v ZŠ speciální je po posledních změnách poměrně složité - výše dotace, kterou škola na asistenta dostane, záleží na ročníku, počtu žáků, závažnosti jejich postižení... principiálně je ale určitě možné, aby škola dostala dotaci, která pokryje i celý úvazek asistenta pedagoga. To, zda ředitel dá přednost asistentovi na vyšší nebo nižší úrovni, je ve speciálních školách nyní na řediteli. Dá se předpokládat, že ředitelé upřednostní asistenty na vyšší úrovni, ale nemusí to být pravidlo - někde může ředitel dát naopak přednost asistentovi bez maturity. Úvazek asistenta nezáleží na vzdělání, ale na výši dotace, kterou na asistenta škola dostane od státu.
Kde najít uplatnění jako pomocný vychovatel?
Martin Valenta
09.05. 2020
Příspěvků v diskuzi: 0
Otázka: Dobrý den, chci se zeptat je možnost získat někde uplatnění jako pomocny vychovatel nebo tuto funkci teď zastává Asistent pedagoga na nižší úrovni činnosti ? Chtěl bych najít uplatnění ve družině nebo v dětském domově ale jsem pouze vyučená a mám kurz Pomocné vychovatelky. Houšková
Odpověď: Dobrý den, nevím přesně, o jaký kurz "pomocný vychovatel" jde, nicméně oficiálně platí, že požadavky na kvalifikaci se jak u vychovatele, tak i u asistenta pedagoga řídí podle zákona o pedagogických pracovnících (zákon č. 563/2004 Sb., §16 a §20). Na místo vychovatele je podle zákona nutné mít maturitu, vyučení (předpokládám, že bez maturity) na místo vychovatele nestačí. Pozici označenou jako "pomocný vychovatel" zákon nezná. Pozice asistenta pedagoga je rozdělena na dvě úrovně, přičemž na nižší úrovni stačí mít středoškolské vzdělání bez maturity a příslušný kvalifikační kurz - tady ale neumím posoudit, jestli Vámi absolvovaný kurz je pro pozici asistentky dostatečný, protože nevím, jaký kurz přesně máte. V družině nebo v dětském domově pracují v první řadě vychovatelé, ale v mnoha zařízeních jim pomáhají i asistenti pedagoga.

» další otázky

© Nová škola, o.p.s. 2013